24V PRO DRIVER
DIMMABLE 0-10V | HPF | IP67
DIMMABLE 0-10V | HPF | IP67
75W
Max power outputAvailable in 12V and 24V versions, PRO IP67 LED Drivers offer a high power factor and 0-10V dimming, for a precise
lighting intensity control. The high Ingress Protection is a standout feature of this product, ensuring extra safety for it to be applied on external spaces or areas exposed to water affects or moisture.
| Input voltage | 100-240Vac |
| Output voltage | 24Vcc |
| Input current | 0,936A (127V) / 0,540A (220V) |
| Maximum output current | 3.125A |
| Power factor | >0,95 |
| Dimming | 0-10V |
| Warranty | 2 years |
| Operation temperature | -10 ~ 40°C |
| STL25864 | 100-240Vac | IP67 |
Technical drawing