24V PRO DRIVER
DIMMABLE 0-10V | HPF | CCT CONTROL
DIMMABLE 0-10V | HPF | CCT CONTROL
150W
Max power outputWith a high power factor and two independent 0-10V output channels, the PRO CCT Control 24V LED Driver allows for color temperature adjustment and precise dimming, creating customized ambiences for each space.
| Input voltage | 100-240Vac |
| Output voltage | 24Vcc |
| Input current | 1,24 (127V) / 0,72 (220V) |
| Maximum output current | 6.25A |
| Power factor | >0,95 |
| Dimming | 0-10V |
| Warranty | 2 years |
| Operation temperature | -10 ~ 40°C |
| STL25602 | 100-240Vac | IP20 |
Technical drawing